Краще робити новини, ніж розповідати про них

 

Уїнстон Черчілль

 

Участь учнів школи в урочистому заході

08.10.2019

 

Учні 10 та 11 класів були присутні на заході, присвяченому урочистій відправці призовної молоді Дніпропетровської області до лав Збройних Сил України.

 

 

 

 

 

 

 

 

Зі святом, дорогі колеги!

 

 

 

 

 

 

10 "не можна" від Василя Сухомлинського

 

 

 

10 "не можна" для тих, хто хоче прожити гідне життя - від геніального педагога Василя Сухомлинського...

 

1. Не можна ледарювати, коли всі працюють; ганебно байдикувати, розважатися, коли – ти добре знаєш про це – старші покоління працюють і не можуть дозволити собі відпочинку.

 

2. Не можна сміятися над старістю і старими людьми – це величезне блюзнірство; про старість треба говорити тільки з повагою; у світі є три речі, з яких ніколи не можна сміятися, – патріотизм, справжня любов до жінки і старість.

 

3. Не можна заходити в суперечку з шанованими і дорослими людьми, особливо з старшими; не гідно людської мудрості й розсудливості поспішно висловлювати сумнів щодо істинності того, що радять старші; якщо в тебе просяться на язик якісь сумніви, придерж їх у голові, подумай, розміркуй, а потім спитай у старшого ще раз – спитай так, щоб не образити.

 

4. Не можна виявляти незадоволення тим, що в тебе немає якоїсь речі… У товариша твого є, а про тебе батьки не подбали: від своїх батьків ти не маєш права вимагати нічого.

 

5. Не можна допускати, щоб мати давала тобі те, чого вона не бере собі, – кращий шматочок на столі, смачнішу цукерку, кращий одяг. Умій відмовитися від подарунка, якщо ти знаєш, що в цій речі мати відмовила собі; думка про право на якусь свою винятковість – це отрута твоєї душі; велике щастя відчувати нетерпимість до цієї отрути.

 

6. Не можна робити того, що осуджують старші, – ні на очах у них, ні десь на стороні; кожний свій вчинок розглядай з погляду старших: що подумають вони; особливо неприпустимі настирливість, намагання без потреби нагадувати про себе, виставляти напоказ свої домагання: мати і батько ніколи не забувають про тебе; якщо ти не на очах у них, вони думають про тебе більше, ніж тоді, коли ти крутишся поруч; пам’ятай, що в матері і батька є свій духовний світ, вони іноді хочуть залишитися наодинці з собою.

 

7. Не можна залишати старшу рідну людину одинокою, особливо матір, якщо в неї немає нікого, крім тебе; в радісні свята ніколи не залишай її саму; ти сам – твоє слово, твоя усмішка, твоя присутність – єдина її радість; чим ближчий кінець людського життя, тим гостріше переживає людина горе своєї самотності; залишати одиноким дідуся, старого батька, навіть і тоді, коли ти сам уже став старим, – нелюдяне, дико; пам’ятай, що в житті людини настає такий період, коли ніякої іншої радості, крім радості людського спілкування, в неї вже не може бути.

 

8. Не можна збиратися в дорогу, не спитавши дозволу і поради в старших, особливо в діда, не попрощавшися з ними, не дочекавшися від них побажання щасливої дороги і не побажавши їм щасливо залишатися.

 

9. Не можна сідати до столу, не запросивши старшого; тільки моральний, невіглас уподібнюється тварині, що вгамовує свою жадобу сама і боїться, щоб її родич, присутній при цьому, не урвав шматка собі; людська трапеза – це не вгамовування голоду, не фізіологічний акт у ланцюгу обміну речовин; люди придумали стіл не тільки для того, щоб ставити під нього ноги, а на стіл спиратися; за столом відбувається цікаве духовне спілкування людей; якщо ти запросив старшого розділити з тобою трапезу, ти зробив йому велику приємність.

 

10. Не можна сидіти, коли поруч стоїть доросла, особливо літня людина, тим більше жінка; не чекай, поки з тобою привітається старший, ти повинен першим привітати його, зустрівшись, а прощаючись, побажати доброго здоров’я; у цих правилах етикету закладено глибоку внутрішню суть – повагу до людської гідності; не вміючи поважати її, ти уподібнюєшся невігласу, який плює у прекрасні хвилі моря; море величезне у своїй величі і красі, і цим ти його не зневажиш, не принизиш, а тільки зганьбиш себе.

 

А який Ваш головний життєвий принцип?

 

 

Всеукраїнський день бібліотек

30.09.2019

 

 

14 травня 1998 року указ Президента України № 471/98 офіційно проголосив 30 вересня Всеукраїнським днем бібліотек. Так, це свято відзначається в честь великого внеску бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, необхідність подальшого підвищення їх ролі в житті суспільства. Дата підтримує ініціативу бібліотечної громадськості.

 

Зазначимо, що перші бібліотеки на території України з'явилися ще за часів Київської Русі. Тоді вони відкривалися при церквах і монастирях після прийняття християнства в 988 році. Найбільшою і найбагатшою була бібліотека Софії Київської, заснована в 1037 році князем київським Ярославом Мудрим.

 

Примітно, що в цій бібліотеці налічувалося до 900 томів рукописних книг – на той час це було величезне багатство. Книги, які виходили з майстерень Софійського собору, стали основою інших бібліотек, зокрема величезної бібліотеки Печерського монастиря, яка з кінця 11 століття стала найбільшим центром культурного життя Київської Русі.

 

В часи набігів монголо-татар книги знищували і палили, тому примірників бібліотеки Софії збереглося вкрай мало. Найвідоміші: Рейнське євангеліє (яке донька Ярослава Мудрого Анна вивезла до Франції з Києва. На цій книзі приносили клятву французькі королі, а в даний час дають клятву президенти Франції), Остромирове євангеліє (1056—1057), два Ізборніка 1073 та 1076 років, Мстиславове євангеліє 12 століття.

 

На сьогоднішній день в Україні налічується близько 40 тисяч бібліотек. Серед них можна виділити: Національну бібліотеку України, Національну парламентську бібліотеку України, Державну бібліотеку України для дітей, Державну історичну бібліотеку України. Зараз більше 53 тисяч українців займаються бібліотечною справою, а послугами книгосховищ користуються понад 17,5 мільйонів читачів.

 

Для наших школярів цей день став справжнім святом: діти відвідали бібліотеку імені Михаїла Светлова. Малеча 3-А класу зазирнула у всі таємні куточки цього храму науки, пригод та фантазій.

 

Екскурсія бібліотекою зацікавила та відкрила багато таємниць для юних дослідників!

 

Учні 7-А класу стали учасниками справжніх пригод. Фахівці бібліотеки влаштували неабиякі випробування для наших розумників. Але вони всі перешкоди подалали та отримали не тільки солодкі падарунки, а й цікаві книжкові призи.

 

Дякуємо володарям книжок за любов до своєї справи!

 

 

 

 

 

 

 

У нашій школі проходить акція ""Подаруй книгу школі", до якої вже долучилися учні 3-А, 3-Б та 7-А класів. Ми маємо велике бажання зробити простір бібліотеки цікавим та незвичайним!

 

Приєднуйтесь до нас і разом ми отримаємо чудовий результат!

 

 

 

 

 

Військові в гостях у старшокласників

30.09.2019

 

До старшокласників завітали представники Шевченківського районного військомату. Вони розказали про сучасні військові професії, про правила вступу до вищих військових закладів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нарада вчителів фізики та математики

26.09.2019

 

На базі КЗО «СЗШ №81» ДМР відбулася консультаційно-методична нарада вчителів математики та фізики закладів загальної середньої освіти Шевченківського району під керівництвом методиста методичного центру при департаменті гуманітарної політики Дніпровської міської ради Устінової Тетяни Петрівни.

 

На нараді виступив Поляков Олег Володимирович, директор ДОЛІФМП, вчитель математики, кандидат фізико-математичних наук, доцент, вчитель вищої категорії, вчитель-методист, відмінник освіти України, Соросівський вчитель, Соросівський доцент, нагороджений медаллю ім. Софії Русової.  Керівник відбірково-тренувальних зборів на Всеукраїнську олімпіаду з математики, член журі, експерт-консультант Всеукраїнської олімпіади з математики, керівник секції «Математика» Дніпровського відділення МАН поділився своїм баченням залучення сучасних дітей до олімпіадного руху та наукової роботи.

 

Нарада — це чудова нагода зустрітися з колегами, отримати нові враження і приділити час самоосвіті і вдосконаленню професійних навичок.

 

 

 

 

 

 

Олімпійський тиждень

14.09.2019

 

Я заздрю її учням і сама б залюбки довірила свою дитину… Саме така думка приходить мені у голову, коли спостерігаю за роботою Анастасії Олександрівни!


2-Б клас вміє перетворити шкільні будні на веселі та активні розваги у мотузковому парку! Ми довели, що разом можемо подолати будь-які складнощі та не боятися підкорювати вершини! Живемо активно та весело, приєднуйтесь до нас!

 

 

 

 

 

 

14 вересня – День фізкультури та спорту!
Українці – спортивна нація. ШКОЛІ є ким пишатися, АЛЕ У ЦЕНТРАЛЬНІЙ ШКОЛІ НЕМАЄ ФУТБОЛЬНОГО ПОЛЯ!

 

 

 

 

 

«ВЕСЕЛІ СПОРТИВНІ СТАРТИ» між 2-ми класами.


Ми веселі Капітошки,
Ми одна сім‘я,
Дуже дружні і веселі,
Радо носим це ім‘я!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок з безпечної дороги до школи

 

 

 

 

Чисте довкілля

12.09.2019

 

«Чиста школа – чисте довкілля».


У нашій школі для учнів провели лекції, як правильно збирати та сортувати сміття, під назвою «Чиста школа – чисте довкілля». Таку роботу організував департамент екологічної політики Дніпровської міської ради спільно з волонтерами.


Школярам молодшої школи про сміття, його роздільне збирання та сортування, вплив на навколишнє природнє середовище розповідали не лише в усній формі, а показували спеціальний мультик. Окрім того, у цей процес залучали ігрову форму роботи. А для учнів старшої школи лекція була із презентацією.

 

Також старшокласникам вручили спеціальну брошуру, де наочно розписано про правила сортування відходів. Зрозуміло, сміття є частиною нашого життя і нікуди ми від нього не дінемося, але людство може поліпшити екологічну ситуацію, пов’язану з відходами, зменшивши їх обсяги. Тому і розповідаємо, як цього досягти, а також, як правильно збирати та сортувати сміття.

 

 

 

 

 

 

 

Свято першого дзвоника на сцені Оперного театру

02.09.2019

 

Дзвенить, дзвенить шкільний дзвінок —
Нас закликає до навчання.
Ми поспішаєм на урок,
І знову йдемо в світ пізнання.
Тут наші любі вчителі
Нам формули життя виводять,
І научають дисциплін
Та безліч прикладів наводять.
Сидять за партами мої
Найкращі друзі в цілім світі,
Нас всіх єднають дні шкільні,
Снагою нових мрій сповиті.