Сегодня

 

Новое на сайте

 

 

 

 

 

 

Лучше делать новости, чем рассказывать о них

 

Уинстон Черчилль

 

Зустрічайте наш флешмоб

17.05.2018

 

Сьогодні відзначається День вишиванки. У культурі будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цьому. Відносно нове народне свято стало традицією для родини нашої школи! Адже національне вбрання – щось набагато більше, аніж просто одяг. Це щось дуже особливе: особисте, рідне, святе. Вишиванка – символ, який зберігає коріння, ідентичність, розуміння себе. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу. Науковці вважають, що у вишиванці зашифровано наш генетичний код.

 

Пятирічний флешмоб зустріли разом з президентом!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

День пам'яті та примирення

08.05.2018

 

 

День пам'яті і примирення Генеральна Асамблея ООН у 2004 році запропонувала відзначати один із днів, які традиційно у всьому світі вважаються днями перемоги над нацизмом – 8 або 9 травня.

 

Україна відзначає День пам'яті та примирення 8 травня, разом з багатьма європейськими країнами.

 

Історія

У багатьох країнах світу відзначають День перемоги над нацизмом, або День закінчення Другої світової війни в Європі, але не 9 травня, а 8-го, коли був ратифікований "Акт про беззастережну капітуляцію" збройних сил нацистської Німеччини.

 

Новий символ

Вперше як символ пам'яті колір маку фігурував у вірші канадського військового лікаря Джона Маккрея "На полях Фландрії" (1915), яке починається словами: "На полях Фландрії між хрестами / Качає вітер мак рядами". Через кілька років мак став символом пам'яті про американських солдатів, які загинули під час Першої світової війни. Зараз використовується в багатьох європейських країнах і США як символ пам'яті про загиблих у Другій світовій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Всесвітній день охорони праці

03.05.2018

 

 

Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці з тим, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення і просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Вперше воно було проголошено в 2003 році.


Ідея проведення Усесвітнього дня охорони праці бере почало від Дня пам'яті загиблих працівників, вперше проведеного американськими і канадськими трудящими в 1989 році на згадку про працівників, загиблих і постраждалих на роботі.


Цього дня більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, направлені на залучення уваги громадськості до нерозв’язаних проблем охорони праці.


Як відзначають в міністерстві охорони здоров'я і соціального розвитку України останніми роками «ці акції викликають все більший інтерес і підтримку з боку керівників і працівників промислових підприємств і фірм України».


По оцінках Міжнародної організації праці:
Кожний день в світі в середньому близько 5000 чоловік вмирають в результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві сумарно досягаючи за рік від 2 до 2,3 мільйонів випадків виробничо обумовленої смертності. З цього числа близько 350 000 випадків складають нещасні випадки із смертельним результатом і близько 1,7-2 мільйонів смертей, викликаних захворюваннями, які пов’язані з роботою.


Крім цього, щорік працівники страждають приблизно від 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві, які ведуть до відсутності на робочому місці протягом більше 3 днів, і близько 160 мільйонів випадків хвороб без смертельного результату.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Всеукраїнська акція "Зробимо Україну чистою

 

Весна непомітною і тихою ходою завітала до нас. Як ми всі скучили за її теплим сонячним промінням та свіжим вітерцем. Оновлюється природа, веселіше защебетали птахи.

 

В нашій школі відбулася традиційна толока з благоустрою території шкільного подвір’я, у якій взяли участь учні 1-11-х класів, батьки та вчителі. Весело та дружно йшла робота… Було прибрано територію школи, обкопано дерева, впорядковано квітники. Об’єднані зусилля, націлені на благоустрій, естетичне оформлення та озеленення території, покращили шкільний двір.

 

 

Майстер-клас з роспису пряників у 2-Б

26.04.2018

 

 

 

 

 

 

5-А в планетрії

26.04.2018

 

Учні 5-А класу відвідали планетарій. 


«Шкідливі космічні поради» повнокупольна програма-фільм розповіла про казкову мандрівку хлопчика сузір’ями. Під мальовничим барвистим небом на головного героя чекали пригоди, під час яких із ним трапляються дивовижні перетворення.

 

Також учні з задоволенням долали перешкоди мотузкового парку.

 

 

 

 

Наш юний чемпіон

 

Учень 3-А класу Тульчинський Михайло виборов І місце на Чемпіонаті області по скелелазанню.

 

Вітаємо переможця!

 

Альтернативні джерела енергії

26.04.2018

 

Цей дощ – як душ. Цей день такий ласкавий.
Сади цвітуть. В березах бродить сік.
Це солов'їна опера, Ла Скала!
Чорнобиль. Зона. Двадцять перший вік…

 

Не можна сказати, що людство засвоїло всі уроки Чорнобиля, але давайте подумаємо, чи людство взагалі робило якісь висновки з трагічних подій, які мали місце в його історії?

 

У 32-річницю Чорнобильської трагедіі МОЛОДЕ ПОКОЛІННЯ серйозно вчиться на уроках минулого, вшановує пам'ять  героїв-ліквідаторів, які віддали життя у боротьбі з наслідками аварії на четвертому енергоблоці ЧАЕС і свідомо обирає ЖИТТИ В ГАРМОНІЇ З ПРИРОДОЮ!

 

Розумники нашої школи досліджували інші джерела енергії як-то вітер, сонце, воду і навіть солому. 

 

Виявилось, що світ не зійшовся лише на всемогутньому атомі!

 

І тому, МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ обирає впровадження нових, альтернативних, екологічно чистих технологій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Військово-патріотична гра "ПРОРИВ"

25.04.2018

 

Учні старших класів прийняли участь у міській військово-патріотичній грі «Прорив».


Хлопці та дівчата на високому рівні показали вміння, отримані під час вивчення курсу Захисту Вітчизни.

 

Юні патріоти подолали досить складну тактичну естафету. Вони по черзі виконували різні завдання: закладали міну, кидали гранати у мішень, долали «заражену ділянку», збирали та розбирали автомат, перев’язували пораненого, транспортували його.


Дякуємо за достойний виступ!

 

 

 

 

 

 

 

 

Всеукраїнський фізичний конкурс "Левеня-2018"

25.04.2018

 

Сакраментально  з 2001 року у школі проводиться щорічний Всеукраїнський фізичний конкурс «Левеня». 18 квітня 2018 року 85 колегіантів стали учасниками Всеукраїнського фізичного конкурсу.

 

Ви питаєте, які зміни внесла фізика в уявлення сучасної людини? Чого навчили не тільки ті відкриття, свідками яких ми були самі, а й ті, що відбулися давно, але лише в наші дні отримали правильну оцінку? Я думаю, що тут можна відповісти запитанням на запитання: ну, а що дає людині сучасне мистецтво? Що воно – засіб проведення часу або щось більше, здатне помітно впливати на людську поведінку? Якщо задуматися над цими питаннями, то, бути може, тоді ясніше стане, що значить наука для людства…

 

 Говорячи дуже загальними словами, наука дає людині відчуття власної могутності, віру у власні можливості не тільки пізнати навколишній світ, а й поставити на службу сили невідомі досі або навіть ворожі. Але щоб відкрити нове, треба задавати природі правильно поставлені питання – питання, на які існує відповідь. А для цього потрібно опанувати мистецтво задавати питання.

 

 

 

 

МІСЯЧНИК ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

 

Протягом квітня в школі проходив МІСЯЧНИК  знань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту. Завданням цього тижня було поглибити поінформованість та знання учнів з життєво необхідними знаннями, вміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я, виховання здорового покоління зі сформованою культурою безпечної поведінки, із засвоєним алгоритмом дій в умовах конкретної надзвичайної ситуації.

 

Учні 1-11- х класів переглянули навчальні фільми з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності. Бібліотекарем школи був проведений позакласний захід для учнів 1-4-х класів «Знання правил пожежної безпеки – запорука збереження життя», учні 8-х класів підготували виставку газет «Бережи життя!». Класні керівники 1-11-х класів протягом тижня проводили години спілкування на теми: «Небезпечні знахідки», «Пожежна безпека», «Правила поведінки на водоймах».

 

12 та 19 квітня День ЦЗ розпочався з протипожежного тренування. Під час тренування було відпрацьовано порядок дій при загрозі пожежної тривоги з учбовою евакуацією для всіх учасників навчально-виховного процесу без попередження з сигналом «Увага всім».  

 

В школі пройшли майстер – класи «Найпростіший засіб захисту органів дихання. Як зшити ватно-марлеву пов’язку?»

 

День цивільного захисту в школі проведений на належному рівні. Основні цілі та завдання Дня ЦЗ виконані.  Усі передбачені планом заходи також виконано.

 

 

 

Семінар-тренінг

24.04.2018

 

Згідно з наказом департаменту освіти  і науки облдержадміністрації «Про затвердження планів підвищення  кваліфікації та професійної компетентності керівників   і   педагогічних   працівників  закладів  освіти  області  у  2018  році»  від 20.12.2017 №717/0/212-17 26 квітня на базі нашої школи пройшов одноденний семінар-тренінг для вчителів 1-4 класів, які викладають предмет «Основи здоров’я».

 

 

Динозаври Юрського періоду

24.04.2018

 

2-Б клас побував на виставці "Динозаври Юрського періоду".

 

І ЗОВСІМ ВОНИ НЕ СТРАШНІ!

 

 

 

 

 

ІТ-школа СМАРТ в гостях у 7-А

24.04.2018

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnipro Mini Maker Fair

21.04.2018

 

В Дніпрі відбувся відомий на увесь світ фестиваль технологій, винахідливості та креативності Dnipro Mini Maker Fair.


Діти нашої школи мали можливість відвідати цей цікавий захід.


Юні мрійники побачили багато цікавого та незвичайного, але вони не тільки спостерігали, а ще й отримали можливість доторкнутися до чудових винаходів сучасності. Різноманітні майстер-класи приваблювали наших винахідників. Вони випилювали електролобзіком незвичайні фігури. Сучасний токарний станок теж освоїли. Виготовляли макети літальних апаратів. Майстер-клас з практичної електроніки дуже зацікавив учнів. Незвичайні квести чекали нас під час фестивалю. Деякі учасники залишилися з нагородою.


Пам’ятайте ‒ ви особливі! Можливо через декілька років ми будемо пишатися Вашими розробками на цьому фестивалі! Бажаємо натхнення та успіху нашим талановитим, креативним, сміливим учням.

 

 

 

 

 

Конкурс арт-інсталяції

19.04.2018

 

Відбувся ІІ тур міського конкурсу дитячої творчості арт-інсталяції «Людина та сміття».

 

За підсумками конкурсу наші учні визачені ПРИЗЕРАМИ та відзначені дипломом департаменту екологічної політики ДМР.

 

 

 

 

 

Відвідали театр

19.04.2018

 

 

 

Учні 7-А відвідали виставу "1001 і одна ніч".

 

Діти вперше доторкнулися до східного мистецтва, втіленого в балеті.

 

 

Затихнув гомін.

 

В залі згасло світло,

 

 і, враз заполонивши всі чуття,

 

розсунулась завіса…

 

 І розквітло

 

життя — мов казка,

 

 казка — мов життя.

 

 Відкритими очима і серцями

 

поринули в ту казку глядачі,

 

захоплено, бурхливо до нестями,

 

всім помислом за дією йдучи.