Комунальний заклад освіти
"Середня загальноосвітня школа №81"


Ділимося досвідом

 

Розділи сайту:

 

 

 

 

 

 

 

 

Зміст розділу
Помощь к аттестации
 

 

Про французьку мову

З досвіду роботи вчителя французької мови, вчителя-методиста Яковлевої В.С.

Кожна мова – це як жива істота, яка розвивається та змінюється, це дзеркало суспільства.

Ми всі розуміємо значення мов у нашому житті, адже вивчати мову – це розуміти людство.

А вивчати французьку мову це, як говорив Мішель Барон, відкриватися світу, це відкривати нові можливості, висловлювати свої думки, дії та взаємодії. Це також творити свято.

Я теж вважаю, що французька мова, як і наша рідна українська, надзвичайно гарна мова.

Вона багата своєю лексикою, синонімами, епітетами, зворотами, поговірками, прислів'ями, живими розмовними кліше. Це також дуже чітка та зрозуміла за своєю будовою речення мова.

У 20-му та на початку 21-го століть цій чудовій мові не дуже легко конкурувати з англійською. У вік комп'ютерів та багатьох інших сучасних технологій, більшість навіть творчих та дуже освічених людей вважають своїм пріоритетом вибрати для вивчення перш за все англійську. Отже, потрібно немало зусиль, щоб переконати батьків та їх дітей, наших учнів, вибрати французьку мову як першу іноземну мову для вивчення у школі. Це проблема не тільки у нашій школі, у нашому місті, але й по всій Україні. Добре вже те, що у деяких школах, і у нашій також, друга іноземна мова вивчається або як обов'язкова друга іноземна мова, або її вивчення є факультативним.

Така ситуація та таке упереджене відношення до однієї із кращих мов у світі вимагає від учителів французької мови постійного вдосконалення, поглибленого вивчення мови, вдосконалення методики викладання, постійних пошуків нових форм передачі знань дітям, ефективних способів, які сприяли б зацікавленості до мови, до Франції, до її історії та культури.

 

Які першочергові форми роботи викладання французької мови та позакласної роботи вибираю я?

Перш за все це:

•  добре продуманий урок з ефективним використанням кожної хвилини, який розвиває усі види розмовної мови;

•  різноманітні методи роботи та диференційний підхід до викладання мови;

•  використання обладнання на уроці;

•  використання аудіо та відео записів із звучанням носіїв мови;

•  участь учнів у різних конкурсах та олімпіадах;

•  складання іспитів DELF-DALF при Allianse Francaise ;

•  дружні зв'язки з учбовим закладом Франції, дружні візити;

•  постійне листування з французькими друзями;

•  систематична робота з французькою періодикою та літературними творами французьких письменниками;

•  використання зарубіжних методик викладання іноземної мови.

Маємо добре обладнаний кабінет французької мови, у якому є:

•  телевізор, магнітофон, комп'ютер, ДВД -пле є р , супутникова антена, диски, касети;

•  бібліотека французької класики, французькі підручники, газети та журнали, словники, карти, сюжетні картинки, таблиці;

•  література для позакласного читання;

•  стенди, альбоми, фотовиставки про подорожі до Франції та інше.

Мала і маю велике щастя працювати із творчими дітьми, які прагнули і прагнуть до знань.

Починаючи з 1989-1990 навчального року завжди мали учнів, які приймали активну участь та перемагали у шкільних, районних, міських, обласних, та часто і республіканських олімпіадах на протязі 3-4 років шкільного навчання.

Це гордість нашої школи:

•  Фульмахт Юлія, Сокол Ольга, Ягель Світлана, Яковлєва Інна, Михайлова Олена, Зябрева Ірина, Юнда Алла, Шашкевич Марина, Василенко Ірина, Свір Михайло, Груднева Вікторія, Захарова Ольга, Пономарьова Наталія, Хрустальова Лілія, Давиденко Тетяна, Боняк Альона,Прядко Тома, Павлова Юлія, Синбайкіна Зоя, Силаєв Артем, Бородіна Наталія, Русенька Світлана, Каплан Олександра, Веселов Артем, Резніченко Тамара, Писаренко Альона, Давиденко Анастасія, Павлова Карина, Косарева Ксенія, Кіт Аліна, Петер Герман, Бикова Анастасія, Процан Мирослав.

А такі учні 6-го класу як Давиденко Тетяна, Боняк Олена, Прядко Тамара займали призові місця на міських та обласних олімпіадах, виступаючи за 9 клас.

 

Учні нашої школи успішно складають екзамени DELF - DALF , приймаючи участь майже в усіх трьох щорічних сесіях. Наприклад учениця 8-Б класу Хлопецька Яна з французькою, як другою мовою навчання, склала вже іспит А2, а Павлова Карина, навчаючись у випускному класі, склала вже останній іспит С2 і отримала сертифікат, який надає їй право навчатися у франції без вступних іспитів.

Школа завжди підтримувала зв'язки з Allianse Francaise , приймаючи участь не тільки у іспитах, але й у різних конкурсах організованих Посольством Франції в Україні:казок, віршів, оповідань, малюнків, проектів…

Так у 2005 році учні французької групи 10-Б класу перемогли у Всеукраїнському конкурсі розробки проекту вдосконалення однієї із вулиць чи кварталів рідного села або міста. Ми вибрали міський дитячий парк ім. Лазаря Глоби і підготували неймовірну кількість матеріалів, зайнявши перше місце серед 80-ти шкіл України. Краще всіх над проектом попрацювали Наташа Бородіна та Тома Резніченко. Нас нагородили поїздкою до Франції. Ми побачили Париж та відкрили для себе чудовий регіон на заході цієї країни – Poitou Charentes , а саме головне, знайшли чудових французьких друзів, з якими підтримуємо дружні зв'язки до сьогоднішнього дня, обмінюючись делегаціями майже щороку. З якою радістю ми приймали у себе наших французьких друзів у супроводі французьких викладачів Monsieur Eric Bigot та Madame Francine Youssofi ! У серпні цього 2009 року ми знову відвідали наших друзів. А зараз чекаємо на приїзд Monsieur Wali Nourestani, директора дружнього для нас учбового закладу I ' IREO .

 

Наступного року нас знову чекають з візитом, до якого ми старанно готуємося, вивчаючи мову. Яка гарна мотивація для вивчення мови, вже не говорячи про те, що дружні зв'язки між українськими та французькими сім'ями можуть тривати довго, як це ми бачимо у випадку із сім'єю Боняк Володі та Альони та сімєю Gerome Bonin Poitou - Charentes .

Яку гарну фотовиставку можна побачити у нашому кабінеті французької мови.

Приходьте до нас і побачите!

Радимо усім вивчати іноземну мову, в тому числі і французьку, одну із самих популярних європейських мов, не забуваючи і нашу рідну українську. Будемо вчитися разом бути гідними високоосвіченими європейськими громадянами.