Комунальний заклад освіти
"Середня загальноосвітня школа №81"


Безпека дорожнього руху

 

Разделы сайта:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Приєднуйтесь до Десятиліття Дій з Безпеки Дорожнього Руху 2011-2020

 

 

 

Дороги – частина цивілізації нашої планети. Рівень їх оснащення, надійність транспорту і толерантна поведінка учасників руху – визначний показник досягнень кожної країни, культури нації.

Однак дані Всесвітньої організації охорони здоров’я та інших міжнародних організацій свідчать про кричущу ситуацію з безпекою дорожнього руху в більшості країн. Щороку в світі від ДТП гинуть понад 1 млн 300 тис осіб, отримують травми близько 50 млн. 

За оцінками ВООЗ, якщо не вжити термінових заходів, до 2020 року аварії на дорогах стануть головною причиною смертності у світі, обігнавши серцево-судинні захворювання та СНІД.

Україна за рівнем смертності від ДТП посідає п'яте місце в Європі. За офіційною статистикою, торік в аваріях загинуло 4.709, травмовано – 38.917 осіб. Кожен третій загиблий – молода людина віком до 29 років.

Крім непоправних людських трагедій, неспроможність країни навести лад на дорогах призводить до погіршення її іміджу та значних матеріальних збитків. Так, за оцінками Світового банку, втрати української економіки від ДТП щорічно сягають 5 млрд доларів. Ситуація на автошляхах країни стала сьогодні однією з головних загроз національній безпеці України.

Виявляючи занепокоєність постійним зростанням рівня травматизму і смертності на дорогах у світі, Генеральна Асамблея ООН 2 березня 2010 року прийняла резолюцію, якою проголосила 2011-2020 роки Десятиліттям дій з безпеки дорожнього руху. 

Мета Десятиліття – скоротити втрати людських життів від ДТП шляхом активізації дій на регіональному, національному та глобальному рівнях.

 

 

 


Дружимо з ДАЇшкою!

 

 

У вестибюлі  школи з 2015 року діє куточок з Безпеки дорожнього руху, де висвітлюється інформація Міжнародної  громадської організації  «Врятуємо дітей Європи»

 

 

 

 

В школі постійно проводяться класні години з Безпеки дорожнього руху

 

 

 

 

В кожній класній кімнаті поновлені куточки з Безпеки дорожнього руху

 

 

 

 

 

 

Щорічно проводимо підписку на газету «ДАЇшка»

 

 

 

 

 

Інформація про безпечний підхід до школи доведена до учнів та батьків.

Схема розміщена в куточках з Безпеки дорожнього руху у вестибюлі школи,

на інформаційній дошці, в класах

 


Вивчаємо правила дорожнього руху

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Азбука безпеки на дорозі

Для наймолодших школярів розміщуємо посилання на , де ви зможете переглянути 12 серій відеороликів від тітоньки Сови про безпечну поведінку на дорозі.

 

Дивитись >>>

 

 


Правила дорожнього руху для школярів

 

 

 

 

 

1. Ходіть по тротуару!


2. Переходьте вулицю в місцях, пішохіного переходу, а де їх немає — на перехрестях по лінії тротуару.


3. Переходячи вулицю, подивіться с першу наліво, а дійшовши до середини дороги подивіться- праворуч.


4. На регульованих дорогах де рух регулюється, переходите проїжджу частину тільки при зеленому сигналі світлофора або дозвільному жесті регулювальника.


5. Не перебігайте дорогу перед транспортом.


6. Не виходьте на проїжджу частину з-за машини, що стоять або іншщї перешкоди огляду; в крайньому випадку, зупиніться і уважно подивіться, що там за …


7. При переході через вулицю не варто вести жваву бесіду — розмови відволікають думки і погляд від спостереження.


8. Не влаштовуйте ігри і не катайтеся на ковзанах, лижах і санках на проїжджій частині вулиці!

 

 

ЗНАЙ! Кататися на велосипедах, роликах і скейтбордах можна тільки у дворі або на спеціальних майданчиках. Вибігати на дорогу за м’ячем або собакою небезпечно!

 

ЗНАЙ! Треба бути дуже уважним при переході дороги! Найбезпечніші переходи — починай рух відразу. Спочатку переконайся, що машини встигли зупинитися і шлях безпечний.

 

ЗНАЙ! Якщо на зупинці стоїть автобус, не обходьте його ні спереду, ні ззаду. Треба дочекатися, поки він від’їде, і тільки тоді починати перехід.

 

ЗНАЙ! Особливо уважним треба бути, коли огляду заважають перешкоди. Стоять біля тротуару машина, ларьок, кущі можуть приховувати за собою рухомий автомобіль. Тому переконайся, що небезпеки немає, і тільки тоді переходьте.