Профілактика у закладі

 

Рада профілактики

 

Школа і поліція

 

Протидія булінгу

 

Протидія насильству

 

Кібербезпека

 

Наркопост

 

Торгівля людьми

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Наказ "Про створення та організацію роботи наркологічного посту" >>>

 

 

 

 

План роботи громадського наркопосту >>>

 

 

 

 

 

 

 

Шкільний наркологічний пост

1.Загальні положення

1.1. Шкільний наркологічний пост організовується з метою активнішого залучення учнів школи до проведення антиалкогольних і антинаркологічних заходів, пропаганди здорового способу життя, а також проведення профілактичних заходів у соціально-неблагополучних сім'ях.


1.2. Для здійснення своєї діяльності шкільний наркологічний пост керується нормативно правовою базою Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України, використовує методичні рекомендації і розробки по профілактиці соціально-негативних явищ, взаємодіє з районним наркологічним кабінетом, шкільною Радою профілактики правопорушень та іншими державними та  громадськими організаціями.


1.3. Кандидатура голови та склад  наркологічного поста щорічно на початку навчального року призначається наказом директора школи.

2. Основні завдання наркологічного поста

2.1. Профілактика і попередження поширення випадків алкоголізму, тютюнопаління і наркоманії серед учнів школи.


2.2. Поширення інформації  про негативний вплив алкоголю, паління, наркотиків і інших психотропних, одурманюючих речовин.


2.3. Пропаганда здорового способу життя.


2.4. Проведення профілактичних заходів відносно неблагополучних сімей учнів, де батьки схильні, або злісно вживають спиртні напої або наркотичні речовини.

3. Функції наркологічного поста

3.1. Шкільний наркологічний пост здійснює комплекс заходів спрямованих на профілактику зловживання психоактивних речовин в дитячо-підлітковому середовищі,  проводить профілактичні акції, масові заходи, години спілкування, бесіди, конкурси, організовує виставки та використовує у своїй діяльності  інші форми профілактичної роботи, а також, організовує інформаційно-просвітницьку роботу серед учнів і батьків у відповідності з діючими законодавчими, нормативно-правовими актами України.


3.2. Реалізує на основі групової і індивідуальної роботи програми, проєкти профілактики і усунення залежної поведінки учнів.


3.3. Веде роботу з батьками, спрямовану на інформування про випадки вживання наркотичних речовин учнями, доцільність внутрісімейного контролю з цієї проблеми, виявлення ознак девіантності в поведінці і залежностей, профілактику соціально-небезпечних явищ в сім'ї і формування здорового способу життя.


3.4. Медичний працівник здійснює первинне виявлення осіб «групи ризику», різних відхилень, що мають ознаки, в поведінці схильних до вживання психоактивних речовин, направляє рекомендації батькам для отримання консультації лікаря - нарколога і прийняття педагогічних і інших правових заходів.


3.5. Забезпечує проведення масових заходів за участю учнів, батьків, громадськості. В якості результативності цієї роботи враховує показник охоплення школярів профілактичними заходами випуск стіннівок, бюлетенів, що висвітлюють  зміст і результат роботи.


3.6. Оформляє в школі куточок наркологічного посту з інформацією про телефони довіри.

 

4. Права і обов'язки шкільного наркологічного поста

4.1. Організовує свою роботу із залученням кваліфікованих фахівців міського наркологічного кабінету, служб у справах дітей.


4.2. Два рази на рік, або за потребою,  проводить засідання наркологічного поста.


4.3. На засіданні заслуховує інформацію класних керівників про антиалкогольну і антинаркотичну роботу, що проводиться, про досвід роботи з підлітками «групи ризику», про ефективність заходів по формуванню здорового способу життя серед учнів, про роботу з батьками тощо.


4.4. Виступає з конкретними зауваженнями і пропозиціями до адміністрації школи спрямованими на поліпшення профілактичної роботи в школі.


4.5. Надає допомогу для усіх учасників освітнього  процесу по профілактиці соціально-негативних явищ серед учнів та про антиалкогольну і антинаркотичну роботу.


4.6. Залучає до інформаційно-просвітницької роботи різних фахівців та інших зацікавлених сторін.


4.7. Члени наркологічного поста зобов'язані дотримуватися конфіденційності інформації.

 

5. Форми звітності і обліку діяльності наркологічного поста

5.1. Наркологічний пост школи підзвітний адміністрації школи.


5.2. Наркологічний пост за підсумками роботи один раз на рік звітує на нараді при директорі.


5.3. Наркологічний пост працює за затвердженим директором планом роботи на навчальний рік.


5.4. Наркопост висвітлює власні інформаційні матеріали через офіційний  веб-сайт школи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

© 2018 Комунальний заклад освіти "Середня загальноосвітня школа №81". Всі права захищені.