1

 

 

 

Краще робити новини, ніж розповідати про них

 

 

Уїнстон Черчілль

 

Безпека на канікулах

Настав перший зимовий місяць! Зимові канікули учнів також швидко наближаються, тому важливо вчасно розповісти дитині про можливі ризики та небезпеки, які слід враховувати під час перебування на вулиці, ігор на ковзанці чи парку розваг. Ми підготували поради з безпеки взимку, які радимо обговорити з дитиною.

 

 

 

 

 

Безпека на вулиці

Українська зима — це сніг, мінусова температура, ожеледиця та темрява тому дуже важливо обговорити з дитиною заходи безпеки під час перебування на вулиці. Важливо сказати, що під час снігопаду дороги слизькі, тому слід бути особливо уважним. Поясніть дитині, що не варто перебігати дорогу, якщо автомобіль наближається, оскільки він може не встигнути вчасно загальмувати. Зима – це час, коли дуже швидко темніє, тому використання світловідбиваючих елементів неоціненно. Варто пам’ятати, що просто повісити один відбивач на сумку або піджак недостатньо. Водію важливо вчасно помітити дитину, тому краще використовувати світловідбиваючі жилети або вставляти світловідбиваючі елементи в одяг. Травми часто можуть бути спричинені падінням на слизьких тротуарах або падінням снігу та бурульок з даху, тому важливо дивитися під ноги та час від часу дивитися на дахи прилеглих будівель.

 

Насолоджуючись зимовими радощами

Найприємнішими розвагами для дітей взимку зазвичай є катання на лижах, санках, ковзанах та багато іншого. Поряд з цими активними заняттями часто виникають різні травми, тому необхідно розповісти дитині про правила, які необхідно враховувати:

 

Тримайте дистанцію, якщо ви перебуваєте на пагорбі з лижами, сноубордами або будь-яким іншим знаряддям.

 

Переконайтеся, що створена вами доріжка не знаходиться близько до проїжджої частини.


Під час катання необхідно дотримуватися напрямку катання, щоб не зіткнутися з іншими.


Перевірте пагорб на предмет будь-яких непередбачених перешкод — каміння, кубиків льоду або будь-яких інших предметів, які можуть спричинити травми спини під час спуску вниз.


Захисні засоби є важливим аспектом під час будь-яких зимових занять. Шолом обов’язково потрібно носити на гірці або навіть катаючись на ковзанах, оскільки він може захистити вас від небезпечних травм голови при падінні.

 

Безпека на льоду

Одним з найбільш ризикованих видів зимових розваг для дітей часто є прогулянки та катання на замерзлих водоймах. Оскільки зима тільки почалася, перший лід може бути дуже оманливим і небезпечним. Самі дорослі гуляють або ловлять рибу на небезпечному льоду, створюючи таким чином у дітей оманливе враження, що на там перебувати безпечно. Пам’ятайте, щоб мати можливість кататися на ковзанах, грати в хокей тотщо, потрібен лід товщиною не менше 25 см, але найбезпечніше робити це на спеціально обладнаних ковзанках. Найголовніше, про що слід пам’ятати, що лід поступово починає формуватися від берега, тому в середині він буде значно тоншим. Попереджаємо, діти не повинні ставати на лід без нагляду дорослих!

 

Пожежна безпека

Зима — час, коли довгі й темні вечори часто проводять вдома. Щоб зробити довкілля яскравішим і щасливішим, запалюють вогники, свічки в адвентових вінках і феєрверки. Усі ці речі приносять радість при обережному використанні. Не дозволяйте дітям гратися з полум’ям свічки або не дозволяйте їм самостійно запалювати! Будьте обережні, не розміщуйте свічки занадто близько до легкозаймистих предметів, таких як штори або дерево. Також слід бути обережним при використанні електричних гирлянд — перед використанням перевірте наявність пошкоджень. Необережне використання піротехнічних засобів також може мати серйозні наслідки не тільки для здоров’я, а й навіть життя. Дотримуйтесь усіх запобіжних заходів під час феєрверку і ніколи не дозволяйте дітям використовувати його!

 

Як покликати на допомогу

Навіть якщо аварії не уникнути, важливо знати, куди і як звернутися за допомогою. Нагадайте дитині, що робити, якщо сталася аварія:

Телефонуйте до служби порятунку – 101.


Треба розповісти ДЕ, ЩО і ЯК сталося.


На запитання диспетчера необхідно все достовірно відповісти.


Слід звернутися за допомогою до дорослих.


Безпека дитини значною мірою залежить від дорослих, тому важливо регулярно обговорювати ситуації, які можуть бути небезпечними для її здоров’я та життя. Нехай дитина безпечно проведе зиму та шкільний час!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

МВС, ДСНС, Нацполіція та ЮНІСЕФ інформують дітей, молодь та їхніх батьків про безпечну поведінку взимку

Аби підвищити рівень безпеки дітей у зимовий період Міністерство внутрішніх справ України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Національна поліція України та Представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні запустили комунікаційну кампанію “Засвітись”, мета якої - нагадати дітям, молоді та їхнім батькам про важливість правил безпечної поведінки взимку, зокрема про необхідність носити світловідбивальні елементи на одязі для підвищення безпеки на дорозі у темну пору. 

 

«У межах кампанії "Засвітись" ми прагнемо не тільки поінформувати, а й сформувати звичку безпечної поведінки в дітей, які є найбільш вразливими на дорозі. Спільно з нашими партнерами ми розповідаємо про важливість використання світловідбивальних аксесуарів, які значно покращують видимість дитини у темний час доби, допомагають водіям помітити її здалеку та зменшують ризик настання нещасного випадку. Це спільний крок до формування безпечного середовища для кожної дитини», — зазначила заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко.

 

Короткий світловий день, слабка видимість і слизькі дороги значно підвищують ризик травмувань. За даними Нацполіції, впродовж зимового періоду 2023/2024 років на дорогах України зареєстровано 4520 ДТП із загиблими та/або травмованими, серед них 468 ДТП — за участі дітей.

 

У таких умовах навіть такі прості засоби, як флікери на одязі, що підвищують видимість пішоходів, здатні врятувати життя. Проте, як показують результати опитування соціологічної групи «Рейтинг», проведеного в жовтні 2024 року, рівень використання українцями світловідбивальних елементів та аксесуарів залишається низьким. Так, лише 11% респондентів завжди використовують флікери, тоді як 26% — ніколи не носять таких засобів безпеки. Водночас 31% батьків зазначили, що їхні діти не використовують світловідбивальні елементи, оскільки більшість із них (28%) вважають такі засоби необов’язковими.

 

Крім того, взимку є також актуальними правила поведінки під час ожеледиці, перебування поблизу водойм та у випадку, якщо натрапили на вибухонебезпечний предмет. Україна зараз є однією з найбільш забруднених мінами та іншими вибухонебезпечними предметами країн світу. За даними секретаріату Національного органу з питань протимінної діяльності, з 24 лютого 2022 року по 14 листопада 2024 року від дії вибухонебезпечних предметів загинули 315 людей, зокрема 16 дітей, та був поранений 761 громадян, з них 84 дитини.

 

«Спільно з партнерами ми постійно розробляємо та впроваджуємо нові методики навчання дітей і дорослих правил безпеки. Говоримо з молодим поколінням простою та зрозумілою мовою, враховувати сучасні комунікаційні тенденції. Ми добре усвідомлюємо, що, на жаль, тема мінної безпеки залишатиметься актуальною для українців ще десятиліттями. Тож наша спільна мета — запобігти надзвичайним ситуаціям, зменшити статистику постраждалих і зберегти найцінніше — життя українців», — зазначив Голова ДСНС України Андрій Даник.

 

В межах кампанії розроблено матеріали, що включають уроки, радіо- та відеоролики, дописи в соцмережах та друковані матеріали, спрямовані на те, щоб доступно пояснити правила безпеки дітям і їхнім батькам у зимовий період. Завдяки цьому важливі знання стають доступнішими, що допоможе запобігти ризикам і убезпечити українців від загроз взимку.

 

«Під час війни діти щодня стикаються з численними ризиками. В той же час є прості речі, які може зробити кожен, щоби врятувати життя, особливо в темні зимові місяці».

 

 

 

Тренінг  з надання медичної домедичної допомоги

Британська неурядова благодійна організація UK-Med, що спеціалізується на наданні високоякісної невідкладної медичної допомоги постраждалим від епідемій, конфліктів та стихійних лих провела тренінг для освітян Дніпровського ліцею № 81. Участь в освітньому проекті взяли 24 педагога нашого закладу.

Тренінг  з надання медичної домедичної допомоги при травмі,

 

Програма тренінгу спрямована на те, щоб озброїти освітян основними навичками для надання ефективної допомоги при невідкладних медичних випадках. Курс охоплює важливі теми, такі як особиста безпека, зупинка масивної кровотечі, управління дихальними шляхами, дихання, кровообіг і лікування гіпотермії, а також додаткові навички.

 

Щиро вітаємо освітян ліцею з новим професійним досягненням.

 

 

 

 

 

 

Права дитини

9 грудня відбувся Правозахисний регіональний форум «Актуальні проблеми додержання прав дитини: між захистом та партнерством».

 

Форум відвідали та долучились до панелі «Про Шкільного омбудсмена як механізм захисту прав дітей» президент Ліцею № 81 Руденко Катерина та представник громадсько-активної спільноти вчителів Ліцею № 81, викладач історії та правознавства Давиденко Тетяна Олегівна.

 

На форумі були представлена інформація про стан додержання прав інтересів дітей Дніпропетровської, Донецької, Луганської областей, презентовані проєкти офісу Уповноваженого Верховної Ради України та відповідні панельні дискусії. Обговорили актуальні питання захисту прав дітей, які проживають у регіонах, постраждалих від воєнного стану, використання ефективних механізмів залучення дітей до усвідомлення власних прав і свобод, формування дієвого партнерства між дорослими й дітьми для створення безпечного та справедливого середовища.

 

Дякуємо за плідну співпрацю та розуміння актуальності питання щодо захисту прав дітей ПредставникУповноваженого у Дніпропетровськійобласті.

 

 

 

 

 

 

 

 

Захисники світла

 

 

 

 

 

«Захисники світла: від Миколая до ЗСУ». Так називається вистава, яку 6 грудня, у День святого Миколая та День Збройних Сил України, відвідали представники ліцею. Дійство проходило на станції метро «Вокзальна», аби дотриматися всіх заходів безпеки. Ця вистава дає початок масштабному фестивалю «Дніпро. Різдво. Разом», який проходить у нашому місті вже не вперше.


Велика родина ліцею долучилася до вітання наших захисників!


ВІТАЄМО!


ШАНУЄМО!


ДОПОМАГАЄМО!


СЛАВА ЗСУ!


ГЕРОЯМ СЛАВА!

 

 

 

 

 

 

 

В Академії ім. Нобеля

 

 

Ліцеїсти 10-11 класів відвідали Університет Альфреда Нобеля. Ознайомились з історією вищого навчального закладу.

 

Представники вишу презентували кафедри університету, цікаві напрямки навчання та розповіли про особливості вступної кампанії цього року.

 

 

 

 

 

 

 

Профорієнтація

Профорієнтація дозволяє зрозуміти, який вид професійної діяльності більше підходить; допомагає оцінити власні здібності, інтереси, можливості та усвідомлено обрати майбутню професію; оцінити власний потенціал та розробити стратегію кар’єрного зростання.


Ліцеїсти 10-11 класів зустрілись з представниками Дніпровського університету внутрішніх справ.

 

 

 

 

 

 

Фінансова грамотність

 

 

Наймолодші ліцеїсти нашої великої родини відвідали тренінг "Фінансова грамотність: перші кроки", метою якого є розвиток фінансової свідомості юнацтва, формування необхідних знань, умінь, поведінки та ставлення, необхідних для прийняття розумних та зважених фінансових рішень, що дасть змогу досягти фінансового добробуту та стійкості.


Дітлахи занурились у складний світ фінансів за підтримки професіональних тренерів, в рамках просвітницького проекту ГО "Гендерного клубу Дніпро" за фінансової підтримки гранту гуманітарної допомоги від Уряду Фарерських островів на 2024 рік для підтримки дітей та молоді в Україні.

 

 

 


Арт-терапія для дітей під час війни: шлях до внутрішнього спокою і відчуття безпеки.


Війна приносить із собою не лише фізичні загрози, але й емоційні потрясіння, які особливо сильно відображаються на дітях. У ці важкі часи арт-терапія стає важливим інструментом для допомоги дітям розслабитися, переключитися на щось позитивне і відчути себе у відносній безпеці. Це не просто малювання чи ліплення, а процес, що дозволяє дітям висловлювати свої емоції, позбавлятися стресу і знайти внутрішній баланс.

 

 

 

 

Наші п'ятикласники за підтримки тренерів-психологів ГО "Гендерного клубу Дніпро", з метою підтримки ментального здоров'я дітей в умовах війни прийняли участь у тренінгу: "Практика арт-терапія".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поздоровлення ЗСУ

 

НАШ Святий Миколай носить форму ЗСУ

 

 

 

 

 

Собори наших душ

 

Ми боремося не тільки за свою землю, не тільки за міста та села, ми боремося за цінності. Якою ми бачимо Україну у майбутньому, наша відповідь: якщо ми орієнтовані на майбутнє, ми і розбудовуємо МАЙБУТНЄ.


Так, пам’ятаючи про досвід, війну, жертви, але - рухаючись вперед!

 

Плекаємо СВОЄ.

 

ВІТАЄМО переможців міського конкурсу «Собори наших душ»

 

Номінація «Поезія»


Карпенко Амелія «Квінтесенція душі», «Нарцис, що спочиває в реквіємі ночі», «Das Schicksal», «The red Pearl»


Юденкова Марія «Вони казали, що не зможеш», «Що ти робиш, коли сумно?», «Вчити дітей – це зовсім не просто», «Врятуй мене, ти зможеш – вірю», «Не сумуй, моя люба»


Номінація «Проза»


Мала Софія «Прадавній камінь»


Карпенко Амелія «Що таке «нічого»?»


Іцкович Мілана «Очі»


Піддубна Марія «Україно моя!»

 


Пишаємося, бажаємо нових творчих звершень.


Творіть майбутнє України.

 

 

 

 

 

 

© 2018 Дніпровський ліцей №81.

Всі права захищені.