
|
Краще робити новини, ніж розповідати про них
Уїнстон Черчілль
|
День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи, який Україна відзначає щороку 21 листопада, є символом національної волі та прагнення до свободи. У 2023 році це свято набуває особливого значення, адже воно нагадує нам про важливі події, які відбулися в Україні в останні роки.
Цей день відзначається як пам’ять про початок Революції Гідності 2013-2014 років, яка змінила хід історії України. Це був час, коли українці стали на захист своїх прав та свобод, вимагаючи європейського вибору та борючись проти корупції та авторитаризму.






У День Гідності та Свободи ми низько вклоняємося всім захисникам української державності, подвигу загиблих патріотів, які пішли у вічність заради нашого з вами майбутнього. Давайте будемо гідними нащадками борців за свободу України та разом розбудовуватимемо сильне демократичне суспільство, в якому на всіх рівнях дотримуватимуться ідеалів справедливості, пануватиме закон і порядок.



Вітання ліцеїстів
Піддубна Марія >>>
Іцкович Аліна >>>
Ансамбль "Ля Бемоль" >>>
Соколов Станіслав >>>
Вольфович Єлизавета >>>
Профорієнтація
Ліцеїсти відвідали Університет імені Альфреда Нобеля.
Сучасне профорієнтування — це, перш за все, виховання молодої людини як суб'єкта вибору професії і суб'єкта праці, особи, яка володіє активністю та самостійністю в поведінці й діяльності, виборі мети й плануванні свого майбутнього.
Профорієнтація — це й створення умов, які сприяють розвитку внутрішніх засобів активного професійного самовизначення: самопізнання, самооцінювання і саморозвитку.
Правильний вибір професії — це моральне задоволення, висока самооцінка. Водночас це й висока продуктивність праці.
Вибір професії — точка, в якій сходяться інтереси особистості та суспільства, де можливе й необхідне поєднання особистих і загальних інтересів.



Учні 10-11х класів відвідали Національний технічний університет «Дніпро́вська політе́хніка» — державний заклад вищої освіти, багатогалузевий технічний університет, найстаріший заклад вищої освіти в м. Дніпро, перший заклад вищої гірничої освіти України.


Тренінг з формування комунікативних умінь

Дружній клас — це не тільки спільні веселі розваги, а й вміння спілкуватися, допомагати один одному, вчасно усім разом прийти на допомогу однокласнику. З цією метою у учнів 5 класів був проведений тренінг з формування комунікативних умінь і навичок в учнів психологом Тахтай Інною Юріївною та педагогом організатором Зигало Єлизаветою Андріївною.
Дружній клас — це не просто група учнів, які вчаться разом. Це особлива атмосфера, яка панує серед школярів та їх вчителів. У дружньому класі взаємодія між учнями та педагогами ґрунтується на повазі, взаєморозумінні та підтримці один одного.
У дружньому класі всі учні допомагають один одному. Вони діляться знаннями та досвідом, що дозволяє кожному з них зростати та розвиватися. У такому класі немає місця для жорстокості та образ, оскільки учні розуміють, що таке повага до однокласників та їхніх почуттів.
У дружньому класі кожен відчуває себе впевнено та підтримано. Учні допомагають один одному не лише в навчанні, а й у вирішенні особистих проблем та труднощів. В такому класі усі відчувають себе важливими та потрібними.
Дружній клас — це джерело позитивної енергії та натхнення. Учні та вчителі створюють спільну атмосферу дружелюбності та турботи, що дозволяє кожному з них знайти свій шлях до успіху. Діти в такому класі раді піти до школи, оскільки вони знають, що там їх чекає турботливий колектив та цікаві заняття.
Усі ці складові допомагають створити незабутнє враження про дружній клас. Він стає домом для учнів, де вони можуть відчувати себе впевнено та захищено, а також зростати й розвиватися разом з друзями. Дружній клас — це місце, де формуються дружба на все життя.



На крилах Пісень
Вітаємо Переможців
районного туру фестивалю авторської пісні «На крилах Пісень».
Ліцей представили:
команда учнів 4-А та 4-Б класів з кліпом «Класні ліцеїсти» під керівництвом Зигало Єлизавети Андріївни; група «Ля-бемоль» — учні 9-11 класів з кліпом «Вчитель є чи нема» під керівництвом Зигало Єлизавети Андріївни; Вольфович Єлизавета з піснею «Поверніть нам Україну».
Наші талановиті діти посіли ПЕРШЕ МІСЦЕ!!!
Особлива подяка нашій активній, яскравій, талановитій Єлизаветі Андріївні!

Тиждень безпеки життєдіяльності
З метою поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя в надзвичайних ситуаціях у ліцеї проведено Тиждень безпеки життєдіяльності та День ЦЗ.
Тиждень безпеки життєдіяльності та День ЦЗ проведення під девізом «Будь обережний!»
Наші учні протягом тижня розширили і закріпили знання в області дорожнього руху, пожежної безпеки, спілкуванні з незнайомцями, правилах поведінки в умовах військового стану і під час нестандартних ситуацій.
Діти брали участь у створених проблемних ситуаціях та іграх «Червоний, жовтий, зелений», «Який гриб зайвий?», «Якщо я загубився», «Евакуація у разі виникнення пожежі», та інші. Під час гри-тренінгу «Тривога» учні відпрацьовували вміння користуватися ватно-марлевими пов’язками, отримали знання про причини подачі сигналу «Увага всім!» і провели евакуацію.
Робота з безпеки здобувачів освіти була проведена і з батьками під час батьківських зборів.
Проведено різні навчально-практичні заходи з безпеки життєдіяльності:
- Під час уроків - «наукових досліджень» учнів ознайомлено з новітніми розробками фізико-хімічного інституту захисту навколишнього середовища і людини МОН і НАН України;
- на інформаційних хвилинках безпеки розповіли про мінну безпеку з демонстрацією муляжів вибухонебезпечних предметів;
- провели теоретико-практичні заняття з правильного використання засобів пожежогасіння – вогнегасників (пінних, порошкових);
- бесіди про різних способи пожежогасіння і порятунку;
- класні години в 4-11 класах на тему «Надзвичайні ситуації», на яких учні ознайомилися з алгоритмом дій при надзвичайних ситуаціях;
- дівчата 10-11 класів продемонстрували вміння надання первинної медико-санітарної допомоги «Перша допомога при НС» в конкурсах на надання допомоги потерпілому;
- вікторини з учнями 5-8 класів на знання правил поведінки при виникненні надзвичайних ситуацій «Що ти знаєш про НС».
День цивільного захисту під гаслом «Будь обережний!» проведено цікаво та повчально.
Отримані знання допоможуть дітям не розгубитися в надзвичайній ситуації.



Професійне свято працівників культури

Учні 9 класу нашого ліцею 9 листопада привітали працівників культури та майстрів народного мистецтва з їх професійним святом. На базі Центральної міської бібліотеки КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР учні залучились до тематичних заходів. Вони отримали унікальну можливість поблукати лаштунками бібліотеки, театралізована вистава занурила дітей до старовинних традицій справжнього українського весілля у найкращих традиціях Дніпропетровщини, також діти прийняли участь у виготовленні оберега для наших захисників.
В працівників культури нині свято,
Хороша дата на календарі.
Вони працюють творчо і завзято,
Летять у світлих мріях до зорі.
І бережуть всі надбання народу,
Духовні цінності, що створені в віках.
І самобутність нашу, і природу,
Закладену у слові і в піснях…
Культуру і традиції народу,
Казки, прислів’я, пісню і танок…
А гляньте тільки на дівочу вроду,
На довгу косу й чарівний вінок,
На вишиванку, що завжди у моді,
Послухайте бандури переспів,
І ви відчуєте політ, ви — на свободі,
Серед полів, озер, річок, лісів…
Ви в Україні! Тут місця казкові,
Від матері-землі усе прийшло.
Пісні народні світлі і чудові,
І запальний гопак, й душі тепло, |
І найсвітліша в світі рідна мова,
Матеріальні цінності віків,
Людська духовність, мудрість світанкова,
І діячі культури всіх часів…
І спадок той, з яким ми — українці,
Народ, в якого воля — над усе!
То ж будьмо разом, а не поодинці,
Гуртуймося і хай нас час несе
У світлі далі, в днину пречудову,
Де мир і спокій буде в нас щодня.
Культуру бережімо, рідну мову,
Бо Україна — це одна рідня.
І нам усім нема чого ділити,
Бо ми на Богом даній нам землі.
Нам треба край свій рідний так любити,
Як матір люблять діточки малі.
Усіх вітаю і добра бажаю,
Та процвітання, миру і тепла.
Щоб в Україні, в нашім ріднім краю,
Завжди любов і злагода була. |

Велесова ніч або Хелловін
«Велесова ніч або Хелловін по-українські» під такою назвою відбувся ентографічний екскурс для учнівської та студентської молоді, на якому присутні дізнались про давні традиції та звичаї українського народу дохристиянських часів. Сакральний сенс цього свята полягає в завершені господарського сезону, коли селяни вже зібрали урожай і дякують за це Богу, Природі та Пращурам. Також Велесова ніч або Діди це ще і вшанування Духів Предків. Тобто можна сказати - це свято подяки, коли запалювали свічки згадували як пройшов рік і чекали настання нового року, збирались за родинним столом та пригощалися стравами з гарбуза, овочів та фруктів, молилися та дякували своїм батькам та померлим родичам за все чому вони навчилися.
У слов’янський міфології Велес - це бог-опікун багатства, худоби, торгівлі, музики, мистецтва, тому за це вшановували кожний рік. Молода дніпровська письменниця-ілюстраторка Альона Александрова презентувала свою нову книгу «Слов’янська міфологія» та розповіла з якими міфічними істотами стискалися українці під час побуту. Наприкінці заходу учасникам був запропонований ентофольклорний квест з тематичними завданнями з пошуком відповідей у бібліотечному просторі.















Конкурс-гра «Стежками козацтва»
Конкурс-гра «Стежками козацтва» об’єднала учнів 4-5х класів у велике коло змагань та інтелектуальних перегонів.
Діти продемонстрували свої знання історичних сторінок козацтва, навички командної роботи, винахідливість та спритність. Команди впорались з різноманітними конкурсами та перегонами.
Родзинкою заходу стало виконання домашніх завдань: інсценування української народної гри. За підтримки класних мам, продемонстрували ігри наших пращурів: "Подоляночка", "Гуси", "У горохову скриню", "Панас".




РАДІОДИКТАНТ 2023
Україна - то є пісня.
A пісню куля не бере!
«Я говорю українською тому, що я українка, і це моя рідна мова. Мова є одним із дуже важливих маркерів ідентичності. Мова живе доти і остільки, доки, і оскільки нею говорять. Якщо мовою не говорять вона завмирає. Я говорю українською для того, щоб моя мова жила, розвивалася, ширилася і мала майбутнє.
Українська дуже сильна мова. Той факт, що я в ній народилася, для мене особисто велика творча удача і, можна сказати, привілей.
Українська на відміну від англійської, російської чи польської – мова, яка в модерний період за останні 200 років практично не мала, навіть на відстані одного покоління, постійного політичного даху. Це мова, якої не прикривали армії і флоти, а навпаки – це мова за яку розстрілювали, як у Києві 1918 так і в Донецьку 2014 року. І те, що в цих умовах найменшого сприяння – ця мова не просто вижила і збереглася, а створила прекрасну літературу, спадкоємицею якої честь себе почувати – це показник того, що це надзвичайно сильна і потужна мова. Мова за якою, щоб там не було – майбутнє.
Не бійтесь говорити українською. Думайте про майбутнє»
Оксана Забужко.
Репортажі з обласної бібліотеки:
Відкритий канал ТБ >>>
Дніпро TV >>>




СУЧАСНИМ І ПРОСУНУТИМ БАТЬКАМ!
Ви шукаєте для дитини справді сучасну школу, де в навчанні головне не оцінки, а розкриття талантів дитини?
Де із задоволенням експериментують на фізиці та хімії, де математика вчить аналітиці?
Де розкривають секрети сучасної медицини на біології та мандрують світом на географії?
Де діти залюбки читають та не бояться висловити власну думку?
Де вільно спілкуються англійською, німецькою, французькою мовами та створюють творчі проєкти на уроках інформатики та мистецтва?
Тоді Дніпровський ліцей № 81 – те, що потрібно!
Ми навчаємо не для школи, а для життя!
Для організації зустрічі заповніть анкету:
5-9 класи https://forms.gle/WUTkMKyYUh6PBTdr7
10-11(12) класи https://forms.gle/kCyJ6sQZizBs8Luq6
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
Увага майбутнім випускникам

Тисячолітній спадок Української Державності






|