Сегодня

 

 

 

 

 

 

 

Урок до відкриття Тижня Олімпійського руху

15.09.2017

 

З метою популяризації фізичної культури, спорту, Олімпійського руху та пропаганди здорового способу життя для учнів 5-Б та 9-Б класів був проведений ОЛІМПІЙСЬКИЙ УРОК «Олімпійці серед нас. Діти – олімпійська надія України!».


Ще Аристотель, а пізніше Спіноза розглядали самовираження духовних і фізичних здібностей людини як мету її життя. Великий Сократ говорив про гармонію тілесного і духовного, як про істину, що є органічною єдністю розуму, добра, краси та знань. Бачення гармонійного розвитку особистості знайшло своє відображення у визначенні олімпізму, який є життєвою філософією, що звеличує та об’єднує в гармонійне ціле якості тіла, волі й розуму. Поєднуючи спорт з культурою та освітою, олімпізм прагне створити такий спосіб життя, який базувався б на радощах, здобутих через зусилля, освітніх цінностях доброго прикладу та повазі універсальних етичних принципів.

 

Сучасна шкільна освіта в Україні спрямована на створення умов для розвитку і самореалізації кожної особистості, виховання покоління, здатного вчитись протягом усього життя, створювати і розвивати цінності громадянського суспільства. 


Організатори заходу: Хацкевич Тетяна Павлівна, Семенова Юлія Євгенівна.

 

Подяка батькам за молодих спортсменів!

 

 

 

 

 

 

Тиждень Олімпійського руху в Україні

11.09.2017-15.09.2017

 

Вічний рух існує. Вічний рух – це спорт


П’єр де Кубертен


У вересні з початком занять в школах відкривається і Олімпійський тиждень.


Олімпійський тиждень - це всеукраїнський спортивно-видовищний захід, спрямований на популяризацію спорту, здорового способу життя та розвиток олімпійського руху в Україні.


Організатором Олімпійського тижня виступає Національний олімпійський комітет України.


Наша школа також має свої  олімпійські традиції та досягнення. Це й випускники попередніх років:

 

 

 

І сьогодні скільки юних,  спортивних і завзятих в нашій школі!


Майбутні олімпійські чемпіони пройшли парадом і продемонстрували свої трофеї – нагороди за перемоги в районних, міських, обласних, міжнародних змаганнях з фехтування, з греблі та різних видів єдиноборств: тхеквандо, карате, дзюдо, вільної боротьби, спортивних танців.


Вище! Сильніше! Швидше!


Бажаємо нових перемог!


Ви – гордість не тільки школи! Ви – гордість країни!

 

 

 

Веселий квест учнів 5-Б класу до Дня міста!

14.09.2017

 

Дніпровські фонтани налічують близько десятка різновидів. Вони розкидані по всьому місту і створюють справжню казку з веселок, крапельок і струменів. Крім того, деякі фонтани можна розглядати і як скульптури.

 

 

 

 

 

 

Підведено підсумки конкурсу "КОЛОСОК-весняний"

14.09.2017

 

Вчасно посіяне – рясно вродить!


Саме терплячість та посидючість допомогли нашим школярам похизуватися власними знаннями на міжнародному інтерактивному конкурсі "Колосок – ВЕСНЯНИЙ».

 

 

 

Щира подяка вчителям маленьких розумників: Чикиньовій Вікторії Вікторівні та Дачковській Ларисі Олександрівні! Творчого натхнення у вихованні першокласників! Впевнені, що нова команда стане гідною заміною випускникам початкової школи!

 

Організатори міжнародного природничого конкурсу "КОЛОСОК" висловили подяку вчителям школи та учасникам конкурсу.

 

Нова ера українського кіно

12.09.2017

 

 

Учні 9-Б класу відвідали безкоштовний кінопоказ нового українського фільму "Червоний". Переглянути картину зможуть близько 1200 школярів  з інших навчальних закладів Дніпра. Таку можливість їм подарував народний депутат Андрій Денисенко.


Фільм розповідає про повстання українців у таборі ГУЛАГу після Другої світової війни. Головні герої картини - українці, які вели боротьбу у ворогуючих арміях. 
Режисером фільму став відомий грузинський митець Заза Буадзе, який вже кілька років працює в Україні. Сценарій до фільму написав сам автор книги Андрій Кокотюха.


Картину знімали на одній із закинутих шахт Кривого Рогу, неподалік урвища "Провал СРСР". Там знімальна група з нуля побудувала справжній концтабір. Окрім того, зйомки відбувались в Одесі та неподалік від Луцька.


Головну роль у фільмі зіграв Микола Береза. Актор побудував досить успішну театральну кар’єру, став директором театру імені Леся Курбаса у Львові та водночас знімався в низці українських фільмів.


Музику до фільму написав італійський композитор Франко Еко. Він самотужки записав усі саундтреки до "Червоного".


Це - історія про перемоги українців. Сльози, туга, слабкості - відсутні у фільмі. Натомість - сила, успіх, незламність.

 

 

День Батька

12.09.2017

 

 

 

 

День міста

09.09.2017

 

Святкування Дня міста Дніпро проводиться з 70-х років XX століття, а в 2001 році був прийнятий Статут міста, яким затверджена офіційна дата проведення цього Дня - друга неділя вересня. У цей день проводяться різні святкові заходи по всьому місту.


Місце, на якому знаходиться нинішній Дніпро, з давніх-давен було досить сприятливим для проживання.

 

Історична справка


На території міста і найближчих околиць археологами були відкриті стоянки людини епохи кам’яного віку (40-16 тис. років. до н. е.), неолітичних мисливців, кочівників: кіммерійців, скіфів, сарматів (II тис. до н.е. - початку I тис. н.е.). Вже з тих незапам’ятних часів існував зв’язок по Дніпру і Чорному морю зі Східним Середземномор `ям. У III-IV століттях за 40 км на південь від Дніпро (зараз с. Башмачка) знаходився один з центрів Готської імперії, а, за деякими версіями, і її столиця, Данпрстадт. Існували поселення і в межах міста. Потім через край пройшли войовничі орди гунів, аварів, булгар, мадярів ...


У 1776 році на річці Кільчень при впадінні її в Самару було засновано нове губернське місто - Катеринослав. Однак, зважаючи на невдале географічне розташування на болотистій місцевості і, як наслідок, частих повеней і хвороб серед населення, яке встигло досягти декількох тисяч чоловік, проіснувало місто тут лише кілька років.


Офіційно місто було засновано під час візиту Катерини Другої, яка заклала перший камінь у будівництво Преображенського собору 9 травня 1787 року. Колишній Катеринослав на Кільчені був залишений в ранзі центру повіту і незабаром «переведений» на місце сучасного Новомосковська, на той час - село Новоселиця.


У 1796 році Катеринослав за указом нового імператора Павла було перейменовано на Новоросійськ.


В 1802 році імператор Олександр I повернув місту стару назву - Катеринослав.


У 1918-1919 роках місто мало офіційну назву Січеслав. У липні 1926 було перейменоване на Дніпропетровськ - завдяки розташуванню на річці Дніпро та на честь одного з діячів комуністичного руху Григорія Петровського, який починав трудову та революційну діяльність у Дніпропетровську. Наприкінці 1920 - 1930-х рр.. Дніпропетровськ перетворився на основну базу металургійної промисловості Півдня СРСР.


У травні 2016 згідно виконання закону про декомунізацію, місто змінило назву на Дніпро.


Міста обласного значення Дніпропетровської області: м.Вільногірськ, м.Каменске (Дніпродзержинськ), м.Жовті Води, м.Кривий Ріг, м.Марганець, м.Нікополь, м.Новомосковськ, м.Орджонікідзе, м.Павлоград, м.Першотравенськ, м.Синельникове, м.Тернівка.


Міста районного значення Дніпропетровської області: м.Апостолово, м.Верхівцеве, м.Верхньодніпровськ, м.Зеленодольськ, м.Перещепине, м.Підгородне, м.П’ятихатки.


В 2017 році День міста Дніпро припадає на 10 вересня.

 

 

Близько 7 тисяч людей карнавальною ходою розпочали святкування Дня міста

 

 

У карнавальних костюмах, національних строях, з кульками і прапорцями дніпряни пройшли 3-кілометрову відстань від площі Героїв Майдану до Фестивального причалу.

 

Всього учасники карнавалу сформували 35 колон, зокрема з учасників військових оркестрів різних міст, байкерських клубів, а також колони ретроавтомобілів. У ході під музику і танці взяли участь митці, спортсмени, вихованців художніх шкіл, «живі скульптури».

 

І, звичайно, активну участь приймали в цьому заході учні школи, а саме 7-А клас.

 

 

На Фестивальному причалі, фінішувавши, діти провели флешмоб. Вони вишикувалися у великий за розмірами напис «I love Dnipro».

 

Тут активно приймали участь учні 6-А класу.

 

 

А на фестивалі «Самар-Дніпро-фест» дніпрянам показали, який вигляд мали реєстрові козаки часів Богдана Хмельницького та як вони таборувалися в походах.

 

Гості фестивалю, а також учні 9-А та 11-А класів, могли побачити, в чому ходили козаки, яка в них була зброя, яким чином встановлювалися намети, та як саме облаштовувався табір.

Лицарі показали свої уміння битися на мечах та сокирах та продемонстрували усім справжню театралізовану виставу з "хеппі-ендом". Гості фестивалю були вражені натхненністю реконструкторів та динамічністю подій. У реконструкції середньовічної битви загалом взяли участь близько 50 лицарів у обладунках, легких піхотинців та дівчат.

 

 

 

 

 

Відкриття медіатеки

01.09.2017

 

На базі нашої школи відкрилася медіатека для дітей з особливими навчальними потребами, одна з 25, відкритих у місті.

 

Шкільна медіатека – бібліотека нового зразка – це складова частина трирічного науково-педагогічного експерименту.

 

Приміщення має сучасний комфортний дизайн та надаватиме широкий спектр послуг. Оновлена бібліотека буде обладнана комп’ютерами з доступом до мережі Інтернет, матиме принтер, ксерокс, а також зручний інтерактивний простір.

 

Сучасна бібліотека має стати простором для реалізації освітніх можливостей кожної дитини, враховувати її індивідуальні особливості.

 

 

 

 

 

Тематичний урок

01.09.2017

 

 

МИ – ЄВРОПЕЙЦІ: РЕАЛЬНІСТЬ ТА ПЕРСПЕКТИВИ.

ВИВЧАЙ ЄВРОПУ – ЗМІНЮЙ УКРАЇНУ –

КРАЇНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТЕБЕ!

 

Україна, маючи великий природний, економічний, культурний, інтелектуальний потенціал, спроможна посісти належне місце серед народів Європи і світу в цілому.

 

Кожен повинен пам’ятати, що настав час, коли все залежить від спільної взаємодії та співпраці громадян держави Україна – дорослих і молоді.

 

Майбутнє залежить від кожного з нас!

 

 

 

 

Учні п’ятих класів на класній годині сплели свій вінок-оберіг для України. Вінок добра, вінок любові до України.


Ми всі хочемо бачити нашу Батьківщину сильною, багатою, славетною й квітучою. Ми пишаємося своєю країною, молимося за щасливе майбутнє.

 

 

 

 

 

 

Перший дзвоник нового 2017-2018 навчального року

01.09.2017

 

Продзвеніла веселкова карусель теплого літа, а ми знову зібрались у рідному колі.


1 ВЕРЕСНЯ - День знань - особливе свято! Завжди яскравий, насичений емоційністю та хвилюючою атмосферою. Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі поздоровлення i кожне людське серце, хвилюючись відгукується на заклик першого дзвінка! Щиро вітаємо з Днем Знань! Саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя.


Бажаємо усім школярам на цьому шляху підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Переконані, ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у дорослому житті. Особливі вітання , нашим дорогим першокласникам - ніколи не зупиняйтеся на дорозі Знань, вона цікава і по-справжньому нескінченна! Тепер наш великий світ шкільного життя належить і ВАМ! Нехай цей навчальний рік буде результативним для кожного!!! Зі святом!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вітаємо нашу ученицю!