Комунальний заклад освіти
"Середня загальноосвітня школа №81"


Школа досягнень

 

 

"Кенгуру 2016-2017"

 

 

 

"Кенгуру 2015-2016"

Результати "Кенгуру 2015-2016"

 

                                                Додаток
              до листа Міністерства освіти
     і науки України
                                                                               від 10.08.2016 р. №1/9 – 426

 

Інформація про результати проведення
Міжнародного математичного конкурсу "Кенгуру" у 2015/2016 н.р.

 

4 грудня 2015 року та 17 березня 2016 року в Україні проходив Міжнародний математичний конкурс "Кенгуру" (надалі – Конкурс). Конкурс проводиться відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 07.05.12  №552 «Про затвердження Положення про Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру», зареєстрованого в Міністерстві юстиції від 24.05.2012 за №819/21131  спільно з Міжнародною асоціацією "Кенгуру без кордонів" та під егідою ЮНЕСКО. Базовим закладом є Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при Львівському національному університеті імені Івана Франка.


Запропоновані завдання обох етапів конкурсу мають на меті сприяти підготовці учнів до особливої форми контролю навчальних досягнень – тестування, яке активно впроваджується у навчальний процес. Задачі різного ступеня складності створюють умови для розвитку здібностей учнів, різних видів мислення (образного, логічного, комбінаторного тощо), формування уміння читати та обробляти інформацію у графіках, таблицях, діаграмах, рисунках, навичок самостійної роботи.


У 2015/2016 навчальному році в конкурсі взяло участь 589408 учнів, з них – 176991 з понад 4743 навчальних закладів у Всеукраїнському етапі та 412417 з понад 9164 навчальних закладів у Міжнародному етапі Конкурсу.


У першому етапі конкурс проведено у п’яти вікових групах: для учнів 2, 3, 4, 5 та 6 класу.


Розподіл загальної кількості учасників за віковими групами наведено в таблиці:

 

Рівень

2 клас

3 клас

4 клас

5 клас

6 клас

К-сть уч.

42078

39939

35892

31397

27685

           

У другому етапі конкурс проведено у шести вікових групах:

 

   • рівень "Малюк – 2" для учнів 2-х класів;

    

   • рівень "Малюк – 3, 4" для  учнів 3-4-х класів;

    

   • рівень "Школярик" для  учнів 5 – 6-х  класів;

    

   • рівень "Кадет" для  учнів 7 – 9-х  класів;

    

   • рівень "Юніор" для  учнів  10-х класів середніх загальноосвітніх шкіл та навчальних закладів із поглибленим вивченням математики;

    

   • рівень "Випускник" для  учнів 11-х  класів середніх загальноосвітніх шкіл та навчальних закладів із поглибленим вивченням математики.

    

Розподіл загальної кількості учасників за віковими групами наведено в таблиці:

 

Рівень

Малюк 2

Малюк 3,4

Школярик

Кадет

Юніор

Випускник

К-сть уч.

54994

103424

99468

84460

57288

12783

 

Результати "Кенгуру 2015-2016" у школі

 

Всього

Сертифікат
Відмінний

Сертифікат
Добрий

Сертифікат
Учасника

 109

Марфенко Анастасія

 26

 82

 

 

"Кенгуру 2014"

 

 

 

 

"КЕНГУРУ" скликає друзів

На початку 80-х років XX століття Пітер Холлоран, професор математики з Сіднею, вирішив організувати новий тип гри-конкурсу для австралійських школярів: підбірку задач із варіантами відповідей, перевірку яких здійснює комп'ютер. Тисячі школярів могли взяти участь у грі одночасно. Успіх австралійського національного математичного конкурсу був надзвичайний.

 

У 1991 році два французьких математики вирішили провести цю гру у Франції, назвавши її «Кенгуру» на честь своїх австралійських колег. Перша гра зібрала 120 000 учнів коледжів. Пізніше конкурс охопив також школярів та ліцеїстів.

 

У липні 1993 року французькі організатори «Кенгуру», з метою поширення конкурсу, влаштували зустріч у Парижі для керівників математичних змагань європейських країн. Запрошені математики були вражені успіхом Франції, адже у 1993 році там зібралося близько 500 000 учасників конкурсу.

 

У травні 1994 року математики Білорусії, Угорщини, Іспанії, Голландії, Польщі, Росії і Румунії вирішили започаткувати цей конкурс і у своїх країнах, що забезпечило подальший потужній успіх гри.

 

У липні 1994 року в Страсбурзі на Раді Європи Генеральна асамблея організувала Асоціацію «Кенгуру без кордонів». Тепер Асоціація об'єднує учасників з-понад 30 країн, однією з яких є Україна.

 

Вперше конкурс-гру «Кенгуру» в нашій державі було проведено у 1997 році на базі кількох шкіл Старосамбірського району Львівської області та Львівського фізико-математичного ліцею при Львівському національному університеті імені Івана Франка, викладач якого Пенцак Євген Ярославович був першим координатором гри «Кенгуру» в Україні. Завдяки його зусиллям і викладачів кафедри математики ліцею та при підтримці вчителів-ентузіастів із різних областей України конкурс став бажаним гостем у багатьох українських школах, ліцеях, гімназіях. Тепер це наймасовіше математичне та інтелектуальне змагання серед школярів нашої держави. Майже пів-мільйонаучасників зібрав і об'єднав конкурс за 10 років. Вагому підтримку та сприянняконкурс отримав з боку відділу роботи з обдарованою молоддю Науково-методичного центру середньої освіти Міністерства освіти та науки України.

 

Багато років плідно працюють координаторами конкурсу «Кенгуру» наші колеги з усіх регіонів України. Важко переоцінити вклад у розвиток конкурсу та в цілому математичної освіти в Україні Стрельченко Нелі Наумівни (координатора Харківської області), Малько Валентини Митрофанівни (АР Крим), Мітельмана Ігора Михайловича (Одеська область), Павлова Олександра Леонідовича (Донецька область), Кириченко Галини Федорівни (Запорізька область), Бардакової Олени Георгіївни (Сумська область), Мальованої Галини Миколаївни (Івано-Франківська область), Коробової Людмили Григорівни (Чернівецька область), Василенко Олени В'ячеславівни (Київська область) та інших наших друзів з усіх куточків України.

 

Метою конкурсу є залучення учнів у цікавий і пізнавальний світ математики. Учасником конкурсу може бути кожен учень від 2-го по 11-й клас з усіх куточків України. Гра цікава як призерам Всеукраїнських олімпіад із різних предметів, так і тим, хто лише починає засвоювати ази цієї чудової науки – математики.

 

Особливість конкурсу полягає у тому, що ані переможців, ані переможених немає. Кожна дитина знає, що це насамперед особиста перемога. Серед «кенгурят» понад 20 призерів Міжнародних предметних олімпіад і тисячі дітей, які вперше зацікавились математикою саме під час конкурсу.

 

З 2000 року оргкомітет конкурсу, за сприянням Міністерства освіти та науки України та АР Крим, проводить літні зустрічі в мальовничому містечку Лівадія поблизу Ялти. Учні з різних регіонів України мають можливість поспілкуватися з організаторами конкурсу, знайти нових друзів і, звичайно, попрацювати над цікавими задачами. За сім років учасниками таких зустрічей були понад 800 «кенгурят» з нашої держави, а також школярі з Румунії, Литви, Болгарії, координатори конкурсу з Польщі. Наші діти мали змогу побувати в аналогічних таборах у цих країнах.

 

Конкурс «Кенгуру» має на меті не лише зацікавити дітей математикою, – це і спроба об'єднати навколо вирішення спільних проблем вчителів математики з різних областей України. Зустрічаючись на щорічних семінарах, які теж проводить оргкомітет конкурсу, вчителі діляться досвідом, слухають цікаві лекції своїх колег. Саме тут кожного року обговорюються і шліфуються нові задачі для наступного конкурсу, авторами яких здебільшого є самі його учасники. Найцікавіші задачі оргкомітет конкурсу кожного року надсилає до Міжнародного організаційного комітету, на засіданні якого досвідчені математики, що представляють кожну країну-учасницю, формують пакет завдань для майбутнього змагання. І вже потім ці задачі повертаються у вигляді завдань конкурсу.

 


<<< вверх страницы